Discovering our World

Travel and lifestyle blog by Ashley Liddle

Discovering our World

Savvy travelers – packing hacks: how to pack your clothes to keep them wrinkle free

For some of us, packing is the worst part of a vacation. The outfit planning, the inevitable outfit narrowing down, the game of Tetris you end up playing with your shoes—some of it just never gets easier no matter how often you travel. And then there’s the strategy behind how to fold and pack your clothes in a way that will prevent the most wrinkles. Because there certainly can’t be wrinkles—my mom’s voice will forever be in my head, saying that the dress I just picked out simply can’t be worn unless it gets ironed. And who wants to worry about ironing when they’re on vacation?

This is why I hate that traveling with only a suitcase means my nice hanging clothes are almost always wrinkled when I arrive to my destination. When you’re limited to one carry-on item, a hanging bag just aren’t going to cut it. Traveling with a steamer is one smart solution, but that means extra space you have to carve out in your suitcase to fit it. And if you’re on a trip where you’re making multiple stops along the way, your clothes unfortunately have to get pretty comfortable in your suitcase.

Here’s where the genius tip that will forever change the way you travel comes in. When you’re packing, put each of your more delicate pieces of clothing (those you’d usually keep hanging up) into a dry-cleaning bag. Then fold the bag with the clothing in it as you normally would and place it in your suitcase. Do that for each piece of clothing. The plastic bags will keep sliding against each other and the clothes themselves, preventing your linen pants and silk dress from getting stuck on one another in a way that causes a deep crease.

This solution isn’t necessarily foolproof. You’ll likely still see some wrinkles along the way, but this will definitely cut them down a great deal. If you haven’t yet saved up enough dry-cleaning bags for your next trip, trash bags or liners will also work—just be wary of any that are scented. Hopefully this extra step when you’re packing will solve a lot of your packing and traveling woes—and mean less time spent ironing while on vacation.

Dla niektórych z nas pakowanie jest najgorszą częścią przygotowania do wakacji. Wybór stroju, dobór biżuterii i dodatków, zabawa z wyborem butów – niektóre zadania nigdy nie stają się łatwiejsze bez względu na to, jak często podróżujemy. A potem przychodzi gra w Tetris polegająca na tym, jak najlepiej złożyć i spakować ubrania tak, aby uniknąć zagniecen. I czy w ogole jest to możliwe? Bo z pewnością nie może być zagniecen – głos mojej mamy, mówiący, ze chyba nie zaloże tej pomiętej sukienki, już na zawsze pozostanie w mojej głowie. A kto chce się martwić o prasowanie, gdy jesteśmy na wakacjach?

Z doświadczenia wiem, że podróżowanie z walizką oznacza, iż nasze ładnie wyprasowane, z reguly wiszące ubrania, są prawie zawsze pogniecione, gdy docieramy na miejsce. Jeszcze gorzej ma się sprawa, gdy jesteśmy ograniczeni do bagażu typu carry-on. Napewno nie ma szans na zmieszczenie tam torby z wiszącymi ubraniami. Podróżowanie z żelazkiem parowym to jedno rozwiązanie, ale oznacza to koniecznośc znalezienia dodatkowego miejsca w już i tak mocno wypełnionej walizce. A jeśli wybieramy się na wycieczkę z wieloma przystankami po drodze, ubrania trzeba rozłożyc tak, aby było nam jak najwygodniej. Czy to w plecaku czy to w walizce czy też w torbie podróżnej.

Dlatego mamy dla was genialny pomysł na to, jak uniknąć (większości) zagniecen na naszych wyprasowanych przed pakowaniem ubraniach. Proponujemy abyście podczas pakowania umieścili każde bardziej delikatne ubranie (czyli to, które zazwyczaj trzymacie na wieszkach) w worku z pralni chemicznej. Następnie należy taki worek z ubraniem złożyć w małą kostkę i umieścić go w walizce. Tą czynność należy powtórzyc z każdą sztuką odzieży, którą po otwarciu walizki chcemy wyjąć bez zagniecen. Worki w ktore zapakujemy ubrania są sliskie, a wiec będą się swobodnie przesuwały w walizce podczas transportu i dzięki temu ubrania nie będą się stykały i na siebie zachodziły. Uchroni to nasze ukochane lniane spodnie i jedwabną sukienkę od powstania głębokich i trudnych do usunięcia bez prasowania zagniecen.

Napewno nie jest to rozwiązanie niezawodne. Zapewne nadal dostrzeżecie kilka zagniecen. Jest to jednak naturalne i z pewnościa nie będzie ich aż tyle, aby spędzac wam sen z powiek i nie pozwolic cieszyć się zwiedzaniem, gdyż mamy pomięta sukienkę.

Jeśli nie udało wam sie zachowac toreb z pralni chemicznych (pamiętajcie, aby koniecznie byly biodegragalne i przyjazne środowisku) zawsze możecie użyć duzych toreb na śmieci. Upewnijcie się jednak, że są bezzapachowe.

Mamy nadzieję, że ten dodatkowy krok podjęty podczas pakowania będzie oznaczał mniej czasu spędzonego na prasowaniu a więcej na zwiedzaniu i cieszeniu się wypoczynkiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.